Barys so silným zastupením legionárov

Až dvaja hokejisti Barysu Astana v najproduktívnejšej päťke celej súťaže.

Hokejisti Slovana sa po piatich stretnutiach na klziskách súperov a týždňovej reprezentačnej prestávke vracajú naspäť do Bratislavy na sériu troch stretnutí. V predvianočnom období nastúpime proti mužstvám z východnej konferencie, prvým súperom bude v pondelok o 19:00 h Barys Astana.Kazašský celok napriek veľmi dobrému úvodu sezóny začal v posledných týždňoch bodovo strácať. V posledných piatich zápasoch vyhral dvakrát a na Východe sa prepadol na ôsmu priečku. Zverenci bývalého známeho reprezentanta Kazachstanu Jevgenija Koreškova získali 60 bodov, na deviaty Amur majú trojbodový náskok.Barys tak ako tomu bolo v minulých rokoch vsadil na zámorských legionárov, ktorí ani tuto sezónu nesklamali. V hlavnom meste je azda najpopulárnejší bývalý zakončovateľ z NHL Nigel Dawes. Kanaďan nazbieral v 37 zápasoch 45 bodov. Ani tento bodový zisk mu líderskú pozíciu v štatistikách nezabezpečuje. O dva body je lepší ďalší Kanaďan Linden Vey, ktorý je zároveň druhým najproduktívnejším hráčom súťaže a za hviedznym Ilja Kovalčukom zaostáva len o dva body.Tretím v produktivite je Matthew Frattin, zatiaľ zaknihoval 28 bodov. Najlepším Kazachom je Konstantin Puškarjov, ktorý má však v porovnaní so spomenutými hokejistami len 14 bodov.Zahraniční hokejisti hrajú prvé husle aj v defenzíve. Stálicou v Kazachstane je aj držiteľ kazašského pasu Kevin Dallman, v 39 zápasoch si pripísal 21 bodov. Vo svojej prvej sezóne v KHL sa nestratil ani ďalší Kanaďan Darren Dietz, v štatistikách má 18 bodov.  Na presilové hry tréneri často posieljú aj domáceho desaťbodového obrancu Romana Savčenka.Veľmi slušnú druhú sezónu zažíva za Barys brankár Henrik Karlsson. Robustný severan naskočil zatiaľ do 37 zápasov, v nich má úspešnosť takmer 92% zákrokov.Vstupenky na atraktívneho súpera si môžete stále zakúpiť v sieti Ticketportal.