Backlund najlepším brankárom týždňa

Brankár HC SLOVAN Bratislava inkasoval v dvoch zápasoch len jediný gól z hry.

Hokejisti Slovana odohrali počas uplynulého týždňa v rámci piateho tripu sezóny dva zápasy na klziskách súperov. Najskôr sa predstavili na ľade Atlantu Mytišči, kde zvíťazili 2:1, vo štvrtok podľahli až po samostatných nájazdoch Dinamu Riga 1:0. Veľkú zásluhu na bodovom zásahu Slovana mal brankár Johan Backlund, ktorý z hry inkasoval len jediný raz a dosiahol vysokú úspešnosť  98,21 percenta zásahov pri priemere 0,48 inkasovaného gólu na jeden duel. Vynikajúce výkony nášho brankára si všimlo aj vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy, ktoré ho vyhlásilo za najlepšieho brankára uplynulého týždňa. HC SLOVAN Bratislava blahoželá Johanovi Backlundovi k prestížnej individuálnej cene a verí, že na zápasy z ihrísk súperov nadviaže aj v dôležitých domácich dueloch. Najlepším obrancom dvanásteho hracieho týždňa v KHL sa stal Kirill Koľcov zo Salavatu Julajev Ufa a útočníkom Jarno Koskiranta zo Sibiru Novosibirsk. Za najlepšieho nováčika týždňa vyhlásili obrancu Arťoma Blažijevského z Nižného Novgorodu.