Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

APHK: Po nových opatreniach hrozí profesionálnemu športu na Slovensku zánik

0 0

Pandemická komisia vlády SR dnes navrhla Ústrednému krízovému štábu SR od 1. októbra päťnásobne sprísniť obmedzenia pri organizácii hromadných podujatí, vrátane športových zápasov.

$article->fk_main_image->title
Podľa tohto návrhu by sa od začiatku októbra mohlo na hromadných podujatiach, medzi ktoré patria aj športové zápasy, zúčastniť iba 200 ľudí v exteriéri, resp. 100 ľudí v halách. V tzv. oranžových a červených okresoch, medzi ktoré aktuálne patrí aj Hlavné mesto SR Bratislava, dokonca iba polovica z tohto počtu. Na extraligový zápas Slovana by tak mohlo do desaťtisícovej arény prísť iba 50 ľudí, čo prakticky znemožňuje jeho konanie!


Na tento návrh okamžite zareagovala Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK), ktorej vyhlásenie prinášame v plnom pôvodnom znení:

VYHLÁSENIE APHK K NAVRHOVANÝM OPATRENIAM O ORGANIZÁCII HROMADNÝCH PODUJATÍ

Pandemickou komisiou navrhované opatrenia blokujú usporiadanie akýchkoľvek športových súťaží a zápasov, nielen hokejových. Našou snahou je urobiť všetko potrebné na ochranu verejného zdravia, za týchto podmienok je však odohranie stretnutí TIPOS EXTRALIGY nerealizovateľné. Pri dodržaní navrhovaných pravidiel na ochranu verejného zdravia sa nemôže začať nový ročník nielen najvyššej hokejovej súťaže, ale ani ďalších hokejových líg. Tiež sa neuskutoční veľa športových podujatí na Slovensku, šport u nás rovnako ako na jar zmĺkne.

Opatreniami je ohrozené primárne fungovanie slovenského športu a tomu profesionálnemu ešte výraznejšie hrozí zánik. Navrhované opatrenia povedú k výraznému obmedzeniu pracovných miest v športe a prepúšťaniu ľudí zamestnaných v športe.

Vyzývame príslušné autority, aby aj podľa príkladov z okolitých krajín, ešte nariadenia prehodnotili a umožnili, aby sa športový život na Slovensku nezastavil úplne.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Kundrík Peter 0 0
2. Zigo Tomáš 0 0
3. Studenič Marián 0 0
4. Valach Juraj 0 0
5. O'Donnell Brendan 0 0
6. Ranford Brendan 0 0
7. Harris Brant 0 0
8. Ališauskas Nerijus 0 0
9. Kytnár Milan 0 0
10. Bačík Patrik 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem