Amur tretím súperom belasých

Víťaznú fazónu chce Slovan potvrdiť aj vo svojom záverečnom vystúpení domácej série, vo štvrtok o 18:30 h vyzve Amur Chabarovsk.

Najvzdialanejšie mužstvo na mape nadnárodnej súťaže odohralo na svojom výjazde po klziskách tímov Zapadnej konferencie dva odlišné duely. Najskôr si proti CSKA Moskva ani neškrtlo a prehralo jednoznačne 5:0, v Rige však skórovalo mužstvo trénera Nikolaja Borščevského ako prvé a skvelou obrannou hrou udržalo jednogólový náskok.HC SLOVAN sa o sile Amuru presvedčil už na začiatku tejto edície KHL, v Chabarovsku sme hrali vyrovnaný zápas, ktorý už smeroval do predĺženia, no to sa nakoniec nekonalo. O výhre 3:2 pre domácich rozhodol bombou z ľavého kruhu v 59. minúte Ušenin. Chabarovsk vsadil v aktuálnej sezóne okrem ruských hokejistov aj na českých legionárov, tých má v mužstve maximálny povolený počet päť. Neistú pozíciu v tíme mal gólman Libor Kašík, no v bránkovisku napokon zotrval, jeho úspešnosť zákrokov je len 86%, no pri zranení jednotky Jevgenija Alikina je jasnou voľbou trénerov Amuru.V defenzíve patrí medzi opory Jan Kolář, lepším v bodovaní bekov je len skúsený matador Vitalij Aťušov. Porcie minút dostáva v dueloch aj Michal Jordán.Najproduktívnejším útočníkom mužstva je Igor Rudenkov so ziskom siedmych bodov, za ním nasleduje Alexander Gorškov a Vjačeslav Ušenin. Česká dvojica Tomáš Zohorna, Tomáš Filippi zatiaľ očakávania nenapĺňa, prvý menovaný má štyri body, Filippi ešte o bod menej. Podporte HC SLOVAN na ceste k piatej výhre v rade, zakúpte si vstupenky na zápas HC SLOVAN – Amur Chabarovsk, štvrtok 18. októbra o 18:30 h.