Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Aktivity SZĽH na zmiernenie dopadu koronakrízy na hokejové kluby

0 0

Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) si uvedomuje, v akej náročnej situácii sa zväz s klubmi ocitli a je odhodlané pracovať na opatreniach, aby dopady krízy na fungovanie hokeja boli čo najmenšie.

$article->fk_main_image->title

Vedenie zväzu na čele s Miroslavom Šatanom intenzívne komunikuje s vládou o pripravovaných opatreniach prvej pomoci na zníženie dopadu koronakrízy, ktoré vláda dolaďuje v týchto dňoch. Do balíčka prvej pomoci by mali patriť aj športové organizácie a kluby, čím sa vytvára priestor zahrnúť aj hokejových trénerov a hráčov.

V poslednom období začala v rámci zväzu fungovať sieť krajských regionálnych manažérov. Pre Bratislavský kraj je regionálnym manažérom bývalý skvelý hráč HC SLOVAN Bratislava a belasý "srdciar" Miroslav Lažo. V najbližšom čase s ním prebehne videokonferencia, ktorej cieľom je vyvoriť si čo najlepší prehľad, v akom stave a s akými akútnymi potrebami sa kluby momentálne nachádzajú.

Metodický tím zväzu pod vedením bývalého trénera majstrov sveta z roku 2002 Jána Filca a sieť regionálnych inštruktorov postupne napĺňajú tzv. Tréningový portál mládeže (TPM) cvikmi a tréningami, z ktorých budú môcť čerpať tréneri jednotlivých klubov a hráči ich vykonávať aj v domácom prostredí. Podobnú aktivitu už pripravil aj samotný HC SLOVAN, ktorý vďaka skúsenému kondičnému trénerovi Robertovi Berešovi zverejnil na svojom Youtube kanáli sériu jedenástich videí s návrhom cvičení pre toto prechodné obdobie v domácom prostredí.

Prvým ekonomickým opatrením na odľahčenie klubom bude zrušenie štartovného v sezóne 2020/21 pre kategórie hokejovej prípravky HP3 a HP4. Zväz tak chce zabojovať o každého chlapca a dievča, aby po kríze zostalo pri hokeji.

Pred štartom ďalšej sezóny zároveň zväz prisľúbil v rámci materiálnej pomoci klubom distribuovať hokejky a ďalšie tréningové pomôcky. 

Ako v mimoriadnej správe zaslanej klubom povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan:  “Zo svojej hráčskej skúsenosti viem, že najväčšie úspechy prišli práve po krízach a dosiahli sme ich ako silný a súdržný tím. Verím, že spolu prekonáme aj tento vyčíňajúci vírus. Ukážme našim fanúšikom, rodičom a sponzorom, že sme vzorová komunita, že sme hokejová rodina, ktorá bude v ťažkostiach jednotná a podá pomocnú ruku tým najslabším.”

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Bačík Patrik 0 0
2. Jendek Dominik 0 0
3. Urbánek Jakub 0 0
4. Meszároš Andrej 0 0
5. Sersen Michal 0 0
6. Štajnoch Martin 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem