Ak na to budem mať, budem hrať!

Patrik Luža by chcel odohrať aspoň polovicu zápasov základnej časti KHL.

V minulej sezóne trpezlivo čakal na svoju šancu, no na ľad sa v zápase KHL nedostal. Stále iba 19-ročný obranca Patrik Luža však verí, že v tejto sezóne sa to zmení: "Mojim cieľom je odohrať minimálne polovicu zápasov v základnej časti KHL a zapracovať sa do tímu. Všetko to mám vo svojich rukách, rozhodnú o tom výkony. Aj keby sem prišla polovica chalanov z NHL, jednoducho, ak na to budem mať, budem hrať! To znamená, že sa budem snažiť, aby som sa do zostavy prepracoval." Belasí majú za sebou prvé štyri dni spoločnej letnej zaberačky na ľade, ktorá je síce nesmierne dôležitá, ale pre väčšinu hráčov zo začiatku aj dosť bolestivá. Patrik sa však momentálne cíti v pohode: "Mám za sebou kvalitnú individuálnu prípravu a okrem bolesti triesiel, ktorej sa nevyhne prakticky žiaden hráč, nakoľko triesla po príprave na suchu na záťaž na ľade nie sú zvyknuté, sa cítim normálne v pohode."