Ak by som netrafil tyčku, boli by body tri

Naďalej mu to nepadá. Šance si vytvára, triafa gólmanov, súperov, tyčky. Ale to príde, vraví Laco Nagy pokojne.

Pred zápasom s Ufou bolo avizovaných niekoľko zmien v zostave. Ráno na rozkorčuľovaní sa vznikol nápad, ako riešiť presilové hry a tréner tento pokus zaradil v tretej tretine do portfólia presiloviek. Slovan Ufu zvieral aj celé dve presilovkové minúty a len zhodou okolností sme nezískali všetky tri body. "S Michelom Miklíkom a Vencom Nedorostom sme si v tejto formácii sadli. Vytvorili sme si veľa šancí. Verím, že takto budeme hrať aspoň ďalší zápas a nebudem lietať hore-dolu. Bol by som tomu rád. Musíme hrať tak, ako tretiu tretinu. Zvládli sme ju veľmi dobre, škoda, že sme nerozhodli, mali sme na to šance po Surového strele, ja som dokonca trafil tyčku. Obrancovia nahadzovali puky a my sme za nimi išli. Takto to musíme hrať. Treba bojovať. To nie je o tom, že doma nevieme hrať hokej. Ja si myslím, že vieme, len to musíme zjednodušiť. V tomto musíme pokračovať. V nedeľu s Magnitogorskom to bude skúška. Bola to naša najlepšia tretina v sezóne a v tom chceme pokračovať."