Admiral s čisto ruským tímom

HC SLOVAN ukončí dlhý výjazd v piatok o 11:30 h (SELČ) proti Admiralu Vladivostok.

Tím z Ďalekého Východu Ruska postavil káder podobne ako tomu bolo vlani výhradne na domácich hokejistoch. Výnimkou v mančafte trénera Sergeja Svetlova je len bieloruský útočník Nikita Feoktistov, ktorý však v zápasoch nedostáva vysoký icetime.HC SLOVAN sa s Admiralom stretol už v lete. Na turnaji Pardubiciach sme odohrali vyrovnaný zápas, ktorý skončil nerozhodne 2:2, extra bod vybojoval náš súper až v nájazdovom rozstrele. Najstarším v pomerne mladej defenzíve Vladivostoku je 29– ročný Alexander Ugolnikov. Pohyblivý bek nastupoval niekoľko sezón v Jugre, ktorá už v KHL nefiguruje. Veľký priestor v stretnutiach patrí Kirillovi Diakovovi a tiež len 23– ročnému Ivanovi Mišenkovi.Z Lady Togliatti prestúpil do Admiralu Vasilij Streľcov a patrí k najproduktívnejším hokejistom tímu. Na ľad sa často dostáva so svojou dvojičkou Alexandrom, rovnako bývalým hráčom Lady. Bratskej dvojici sekunduje Vladimir Butuzov, Alexander Mereškin, či Sergej Koňkov.Zápasy tohto ročníka si medzi sebou v bránkovisku delia Anton Krasotkin a Nikita Serebrjakov.