Adam Liška a Mário Lunter v mužstve Slovana

Káder HC SLOVAN Bratislava sa rozrastá o ďalších dvoch perspektívnych slovenských útočníkov.

Na zmluvách pre nový ročník najlepšej európskej súťaže sa HC SLOVAN Bratislava dohodol s dvojicou mladých slovenských útočníkov Adamom Liškom a Máriom Lunterom. Obaja v týchto dňoch už absolvujú prípravu s mužstvom Slovana.Šancu prebiť sa do základnej zostavy pre zápasy nadnárodnej KHL dostane v novom ročníku stále len osemnásťročný Adam Liška. Bratislavský rodák môže pre svoj vek nastupovať v novej sezóne stále ako ročníkový limit 1999. Liška v minulej sezóne pôsobil v juniorskej Ontario Hockey League, kde si v 62 dueloch pripísal na konto 31 bodov. Do Severnej Ameriky prestupoval člen slovenskej reprezentačnej dvadsiatky práve zo Slovana, kde pôsobil v našej juniorke. Pre fanúšikov Slovana je tiež dobre známe meno útočníka Mária Luntera (nar. 1994). Rodák z Banskej Bystrice obliekal dres Slovana už v sezóne 2014/15, kedy stihol nastúpiť na 31 stretnutí. V ďalších ročníkoch sa zaradil medzi stabilných členov zostavy Banskej Bystrice, s ktorou sa radoval z posledných dvoch majstrovských titulov. Do kádra nášho mužstva ho odporučil hlavný tréner Vladimír Országh. HC SLOVAN Bratislava blahoželá obom hráčom k zmluve a želá im, aby sa už v najbližšej sezóne stali stabilnou súčasťou A mužstva a zvýšili potrebnú konkurenciu v útočných formáciách.

Sledujte aj Vy naživo domáce zápasy HC SLOVAN Bratislava v najlepšej európskej súťaži. Permanentky na ročník KHL 2018/19 už od 270 eur teraz v predaji.