Abdul, Zigo i Brust v popredí individuálnych štatistík

Viacerí hráči Slovana kraľujú individuálnym štatistikám v nedokončenej sezóne Tipsport Ligy 2019/20.

Aj keď si fanúšikovia HC SLOVAN predstavovali vyvrcholenie prvej sezóny v Tipsport Lige po siedmich rokoch úplne inak, dá sa povedať, že "belasí" svoj návrat na slovenskú klubovú hokejovú scénu zvládli.Okrem solídneho priebežného druhého miesta v tabuľke Tipsport Ligy so 108 bodmi z 55 zápasov sa na popredných priečkach umiestnili hneď niekoľkí hráči Slovana.Víťazom poradia o najproduktívnejšieho hráča ligy sa stal útočník Jindřich ABDUL so 62 bodmi v 53 zápasoch (23+39). Svoju líderskú pozíciu si udržal pred dvomi zvolenskými legionármi Trotterom a MacPhersonom aj napriek tomu, že zranenie v dolnej časti tela mu nedovolilo zasiahnuť do ostatných dvoch zápasov sezóny. V prvej desiatke sa z hráčov Slovana umiestnil aj Abdyho partner z prvého útoku Tomáš Zigo so 49 bodmi.Práve Tomáš ZIGO dlho atakoval prvú priečku v súťaži o najlepšieho kanoniera ligy. Napokon skončil na druhom mieste s 27 presnými zásahmi, o šesť gólov viac dosiahol košický ostrostrelec Marcel Haščák. Abdul skončil v tejto štatistike na delenom 6. mieste s 23 gólmi.Český krídelník prvej formácie sa od samého začiatku pohyboval v popredí rankingu najlepších nahrávačov súťaže. Napokon skončil na treťom mieste s 39 asistenciami. Lepší bol iba Brock Trotter zo Zvolena (46) a Josef Mikyska z Trenčína (41).Hráči Slovana totálne ovládli ďalší pozorne sledovaný rebríček, a to hodnotenie +/- bodov. Na prvých štyroch miestach nenájdeme iného hráča, ako Slovanistu, v poradí Abdul, Puliš, Zigo a Bačik. Celkom má Slovan medzi top dvanástimi hráčmi až osem svojich hokejistov, okrem prvých štyroch aj Šedivého, Bondru, Sersena a Meszároša.Pochopiteľne, silnou stránkou Slovana v tejto sezóne boli aj brankári. Zatiaľ čo dvojke Vladislavovi Habalovi sa viac darilo na ihriskách súperov, jednotka Barry BRUST kráľoval brankárom hneď v niekoľkých ukazovateľoch. Brusty má z 29 odchytaných zápasov najlepší priemer obdržaných gólov (1,72) pred Košarišťanom a Beskorowanym. Na samom vrchu poradia je aj v percentuálnom priemere úspešných zákrokov s 93,67 %. Naopak, v počte shutoutov ho o jeden predstihol popradský Tomáš Vošvrda (6), zatiaľ čo najviac víťazných zápasov zaknihoval Tyler Beskorowany z Banskej Bystrice (23).Z ďalších individuálnych činností stojí za zmienku 6. a 8. miesto Milana KYTNÁRA a Tomáša ZIGA v úspešnosti na vhadzovaniach. V tejto štatistike bol najlepší maďarský hokejista János Vas z DVTK Miskolc so 61,22 %-nou úspešnosťou. Produktivite obrancov absolútne dominovali zámorskí hráči, ktorí sa umiestnili na prvých siedmich miestach, poradie vedie banskobystrický J. Southorn pred Corrinom zo Zvolena a McCormackom z Trenčína. Najlepším Slovákom je náš Andrej MESZÁROŠ na 8. mieste s 31 bodmi za 4 góly a 27 asistencií.Slovan do ligy uviedol aj niekoľko perspektívnych mladých hráčov. Do zápasov pravidelne naskakovali mladíci Urbánek, Jendek a Demo, pričom Jakub URBÁNEK skončil v produktivite dvadsaťročných a mladších hráčov na 2. mieste s 19 bodmi (10+9) za nitrianskym A. Kollárom.