Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Abdul, Zigo i Brust v popredí individuálnych štatistík

0 0

Viacerí hráči Slovana kraľujú individuálnym štatistikám v nedokončenej sezóne Tipsport Ligy 2019/20.

$article->fk_main_image->title

Aj keď si fanúšikovia HC SLOVAN predstavovali vyvrcholenie prvej sezóny v Tipsport Lige po siedmich rokoch úplne inak, dá sa povedať, že "belasí" svoj návrat na slovenskú klubovú hokejovú scénu zvládli.

Okrem solídneho priebežného druhého miesta v tabuľke Tipsport Ligy so 108 bodmi z 55 zápasov sa na popredných priečkach umiestnili hneď niekoľkí hráči Slovana.

Víťazom poradia o najproduktívnejšieho hráča ligy sa stal útočník Jindřich ABDUL so 62 bodmi v 53 zápasoch (23+39). Svoju líderskú pozíciu si udržal pred dvomi zvolenskými legionármi Trotterom a MacPhersonom aj napriek tomu, že zranenie v dolnej časti tela mu nedovolilo zasiahnuť do ostatných dvoch zápasov sezóny. V prvej desiatke sa z hráčov Slovana umiestnil aj Abdyho partner z prvého útoku Tomáš Zigo so 49 bodmi.

Práve Tomáš ZIGO dlho atakoval prvú priečku v súťaži o najlepšieho kanoniera ligy. Napokon skončil na druhom mieste s 27 presnými zásahmi, o šesť gólov viac dosiahol košický ostrostrelec Marcel Haščák. Abdul skončil v tejto štatistike na delenom 6. mieste s 23 gólmi.

Český krídelník prvej formácie sa od samého začiatku pohyboval v popredí rankingu najlepších nahrávačov súťaže. Napokon skončil na treťom mieste s 39 asistenciami. Lepší bol iba Brock Trotter zo Zvolena (46) a Josef Mikyska z Trenčína (41).

Hráči Slovana totálne ovládli ďalší pozorne sledovaný rebríček, a to hodnotenie +/- bodov. Na prvých štyroch miestach nenájdeme iného hráča, ako Slovanistu, v poradí Abdul, Puliš, Zigo a Bačik. Celkom má Slovan medzi top dvanástimi hráčmi až osem svojich hokejistov, okrem prvých štyroch aj Šedivého, Bondru, Sersena a Meszároša.

Pochopiteľne, silnou stránkou Slovana v tejto sezóne boli aj brankári. Zatiaľ čo dvojke Vladislavovi Habalovi sa viac darilo na ihriskách súperov, jednotka Barry BRUST kráľoval brankárom hneď v niekoľkých ukazovateľoch. Brusty má z 29 odchytaných zápasov najlepší priemer obdržaných gólov (1,72) pred Košarišťanom a Beskorowanym. Na samom vrchu poradia je aj v percentuálnom priemere úspešných zákrokov s 93,67 %. Naopak, v počte shutoutov ho o jeden predstihol popradský Tomáš Vošvrda (6), zatiaľ čo najviac víťazných zápasov zaknihoval Tyler Beskorowany z Banskej Bystrice (23).

Z ďalších individuálnych činností stojí za zmienku 6. a 8. miesto Milana KYTNÁRA a Tomáša ZIGA v úspešnosti na vhadzovaniach. V tejto štatistike bol najlepší maďarský hokejista János Vas z DVTK Miskolc so 61,22 %-nou úspešnosťou. 

Produktivite obrancov absolútne dominovali zámorskí hráči, ktorí sa umiestnili na prvých siedmich miestach, poradie vedie banskobystrický J. Southorn pred Corrinom zo Zvolena a McCormackom z Trenčína. Najlepším Slovákom je náš Andrej MESZÁROŠ na 8. mieste s 31 bodmi za 4 góly a 27 asistencií.

Slovan do ligy uviedol aj niekoľko perspektívnych mladých hráčov. Do zápasov pravidelne naskakovali mladíci Urbánek, Jendek a Demo, pričom Jakub URBÁNEK skončil v produktivite dvadsaťročných a mladších hráčov na 2. mieste s 19 bodmi (10+9) za nitrianskym A. Kollárom.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 53 62
2. Zigo Tomáš 51 49
3. Puliš Radovan 46 35
4. Bondra Radovan 54 32
5. Meszároš Andrej 48 31
6. St. Pierre Martin 38 31
7. Kytnár Milan 43 27
8. Šedivý Eduard 55 24
9. Štajnoch Martin 48 23
10. Bačík Patrik 55 22

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem