Logo

ZŠ Ondreja Nepelu

Zimný štadión Ondreja Nepelu

0 0

Zimný štadión Ondreja Nepelu je multifunkčná aréna v tradičnej bratislavskej športovej štvrti Tehelné pole, ktorá po rozsiahlej modernizácii mala svoju premiéru na svetovom šampionáte v ľadovom hokeji v roku 2011. Aréna nesie meno po slávnom krasokorčuliarovi, olympijskom víťazovi 1972 a najlepšom slovenskom športovcovi 20. storočia.

$article->fk_main_image->title

Aréna svetových parametrov

Hokejová aréna svetových parametrov vznikla na mieste staručkého zimného štadióna – diela architekta Kamila Grossa, postaveného v roku 1940. Autorom projektu jeho prestavby je renomovaný architekt Dušan Fischer. Aréna bola vybudovaná v rekordne krátkom čase za 22 mesiacov, od začiatku mája 2009 do konca februára 2011. Pred svetovým šampionátom 2019 bola modernizovaná o nové mantinely, plexisklá, výbojkové osvetľovacie telesá umožňujúce okamžité zhasnutie a rozsvietenie, ai.

Kapacita 10 tisíc divákov

Súčasťou projektu bola nielen moderná viacúčelová mestská hala s tromi ľadovými plochami, ale aj zodpovedajúca dopravná infraštruktúra, desiatky obchodných priestorov, atraktívne sky boxy pre partnerov klubu, moderný riadiaci informačný systém, vrátane jedinečnej videokocky IceCube nad ľadovou plochou a najmä – veľkorysé typicky hokejové hľadisko s celkovou kapacitou 10 tisíc divákov. Ako potvrdil nedávny svetový šampionát v ľadovom hokeji, diváci dokážu v tejto hale vytvoriť tú právu hokejovú elektrizujúcu atmosféru.

Najväčšia, najmodernejšia, najkvalitnejšia

Zimný štadión Ondreja Nepelu sa mohol hneď od svojho uvedenia do prevádzky pochváliť niekoľkými superlatívami:

  • je najväčším hokejovým stánkom na Slovensku
  • popri futbalovom štadióne Tehelné pole je jedným z dvoch najmodernejších športových zariadení na území Slovenska
  • v polomere 200 km od Bratislavy (vrátane miest ako Viedeň, Budapešť, Brno) je v súčasnosti najkvalitnejšou multifunkčnou halou v regióne, schopnou úspešne hostiť globálne podujatia z oblasti športu, kultúry, či kongresového turizmu

Komfortné priestory

Súčasťou desaťtisícového hľadiska sú tiež komfortné priestory pre náročnejších návštevníkov, ktoré sú okrem vlastnej hľadiskovej zóny vybavené aj konferenčným priestorom a gastronomickým servisom. Celkom je k dispozícii vyše 700 takýchto miest: 306 vo VIP zóne, 86 v Sky Lounge a 359 v 30 Sky boxoch po celom obvode arény.

Pýcha a nová dominanta Bratislavy

Počas MS v ľadovom hokeji v rokoch 2011 a 2019 arénu obdivovali viaceré politické i športové osobnosti. Bratislavský zimný štadión pozitívne hodnotila nielen slovenská vládna špička, ale aj ruský predseda vlády Vladimír Putin. O aréne v superlatívoch hovorili vtedajší prezident Kontinentálnej hokejovej ligy KHL Alexander Medvedev. Komfort haly a pravú hokejovú atmosféru si užívali také veličiny tohto športu, ako Jari Kurri, Peter Forsberg, Mark Messier, Jaromír Jágr, či Vladislav Treťjak. Riešenie celého komplexu arény s dvomi tréningovými halami a ubytovacím zázemím chválili napr. uznávaní športoví komentátori v službách Českej televízie Robert Záruba a Michal Dusík. Zimný štadión Ondreja Nepelu je v súčasnosti považovaný za jeden z najmodernejších hokejových komplexov v Európe.

Domovský stánok Slovana

Zimný štadión Ondreja Nepelu je už od roku 1940 domovským stánkom hokejistov HC SLOVAN Bratislava, ktorí v nej úspešne nadväzujú na jeden federálny a osem majstrovských titulov získaných v slovenskej extralige. Aréna je tiež častým dejiskom koncertov medzinárodných hudobných hviezd, krasokorčuliarskych exhibícií, adrenalínových športov a ďalších atraktívnych podujatí. Stala sa vyhľadávanou adresou pre obyvateľov i návštevníkov hlavného mesta za účelom plnohodnotného trávenia voľného času na jednom z najfrekventovanejších miest v širšom centre Bratislavy.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 38 33
2. Ranford Brendan 29 32
3. Gašpar Rastislav 26 31
4. Harris Brant 25 27
5. Urbánek Jakub 36 18
6. Štajnoch Martin 39 17
7. Zigo Tomáš 27 16
8. Sersen Michal 39 15
9. Kytnár Milan 38 15
10. Šišovský Peter 22 11

Najbližší zápas

Zajtra o 18:00
vs
HC SLOVAN Bratislava
HC Košice
Live prenos

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem