Logo

Slovan fights cancer

Slovan Fights Cancer

0 0

HC SLOVAN Bratislava sa prostredníctvom svojho projektu Slovan Fights Cancer podieľa na pomoci detí s ťažkým osudom z celého Slovenska.

$article->fk_main_image->title


Úzka spolupráca medzi našim klubom a neziskovou organizáciou Deťom s rakovinou trvá už viac ako desať rokov. Počas nich poctili hráči najúspešnejšieho slovenského klubu niekoľkokrát malých bojovníkov priamo na Klinike detskej hematológie a onkológie DFNsP v Bratislave svojou návštevou. 

Súčasťou našej podpory boli aj viaceré domáce zápasy v Kontinentálnej hokejovej lige, ktoré boli venované už spomínanej neziskovej organizácii. Hráči HC SLOVAN v nich zvyčajne nastúpili v špeciálnej limitovanej edícii fialových dresov, t.j. farby symbolizujúcej boj proti ťažkému ochoreniu. Zápasy venované detským onkologickým pacientom z celého Slovenska sa uskutočňujú obvykle vždy v najbližšom dátume k termínu "Svetového dňa boja proti rakovine" (World Cancer Day), ktorý každoročne pripadá na 4. február.

Výťažok z tzv. „fialových“ zápasov v minulých rokoch v celkovej hodnote okolo 70 000 Eur venoval HC SLOVAN Bratislava na zlepšenie podmienok pre detských onkologických pacientov na Klinike detskej hematológie a onkológie, ako aj na rekonštrukciu priestorov detskej chirurgie v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na bratislavských Kramároch, kde sa liečia deti z celého Slovenska.

Najbližší zápas

Nedeľa o 18:00
vs
HC SLOVAN Bratislava
HC MIKRON Nové Zámky
Vstupenky Live prenos

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem