Logo

Škola ide na Slovan

Škola ide na Slovan

0 0

Témou komunitného projektu "Škola ide na Slovan" v aktuálnej sezóne 2018/19 je "Jubilejných 40 rokov od zisku federálneho titulu majstrov Československa pre Slovan Bratislava".

$article->fk_main_image->title

„SLOVAN JE NAJLEPŠÍ,“ SPIEVAL V HYMNE BELASÝCH SPEVÁK KAROL DUCHOŇ. V SEZÓNE 1978/79 TO PLATILO STOPERCENTNE. V PIATOK 23. MARCA 1979 ZÍSKAL SLOVAN HISTORICKY SVOJ JEDINÝ TITUL V SPOLOČNEJ ČESKOSLOVENSKEJ FEDERÁLNEJ LIGE.

Stal sa tak zároveň prvým slovenským klubom, ktorý prerušil dovtedajšiu hegemóniu českých tímov. V domácom zápase v piatok 23. marca 1979 vyhrával Slovan v polovici zápasu už 4:1 a magických 11 100 divákov v hľadisku mohutne skandovalo - Slovan je majster! Najväčší gejzír radosti vypukol po 60-tich minútach a konečnom výsledku 6:2. 

V úspešnej sezóne predstavoval pre súperov veľke nebezpečenstvo najmä útok bratov Šťastných v obrane s Ľubomírom Ujvárym a Jozefom Bukovinským (víťaz hodnotenia obrancov), ktorí súperom nastrieľali úctyhodných 117 gólov.  Nezaostávali však ani mladíci Jaško, Rusnák, Pašek, či Bezák. V bránke vynikal skvelý Marcel Sakáč, ktorý skončil v hodnotení brankárov druhý za Jiřím Králikom z Jihlavy.

Káder Slovana, ktorý sa zaslúžil o zisk federálneho titulu v ročníku 1978/79:

Brankári: Marcel Sakáč, Pavol Norovský.

Obrancovia: Ľubomír Ujváry, Jozef Bukovinský, Milan Kužela, Ľubomír Roháčik, Ivan Černý, Vladimír Urban,

Útočníci: Marián Šťastný, Peter Šťastný, Anton Šťastný, Milan Mrukvia, Miroslav Miklošovič, Dušan Žiška, Ján Jaško, Dárius Rusnák, Márian Bezák, Dušan Pašek, František Hejčík, Eugen Krajčovič.

Tréneri: Ladislav Horský, Miroslav Kubovič.

-----------------------------------------------

Ako každý rok, žiaci a študenti základných a stredných škôl, primárne z Bratislavského samosprávneho kraja, majú možnosť zapojiť sa do nášho projektu, splniť vopred zadanú úlohu a získať možnosť zažiť naživo atmosféru domácich zápasov HC SLOVAN v KHL.

Téma tohtoročnej edície nášho projektu sa bude niesť v znamení spomienky na jeden z najslávnejších okamihov nielen v histórii Slovana, ale celého slovenského hokeja a slovenského športu v bývalej federácii.

Od škôl, či triednych kolektív chceme v tejto sezóne jediné: nahláste svoj záujem o zapojenie sa do projektu a návštevu domáceho zápasu Slovana v KHL na adresu marcel.ulehla@hcslovan.sk. Zároveň na túto adresu pošlite Vami spracovanú tému zisku titulu Majstrov Československa 1978/79.

A ako by Váš projekt mohol vyzerať? 

  • môže to byť napr. výkres A3 s obrázkami, kresbami, či textom, ale aj krátky videopríbeh natočený telefónom;
  • môžete si vybrať konkrétneho hráča z tohto legendárneho mužstva a urobiť s ním krátky rozhovor;
  • nájdite a vyspovedajte fanúšika Slovana z tohto obdobia, spýtajte sa ho na jeho spomienky (možno ho máte priamo vo svojej rodine);
  • vygooglite na internete historické zábery, či krátke filmy z tejto sezóny a pospájajte ich do svojho príbehu, trebárs aj formou insta stories;
  • najmä nám však svoj príbeh o titule 1979 pošlite mailom na: marcel.ulehla@hcslovan.sk

V tejto sezóne máme k dispozícii ešte 23 domácich zápasov (okrem dvoch, ktoré musí Slovan odohrať vo Viedni). Je tu šanca pre 23 školských skupín dostať sa na zápas, pozdraviť známych z videokocky a odniesť si klubový šál, ale hlavne pekný hokejový zážitok. Čím skôr sa kolektívy jednotlivých škôl/tried prihlásia, tým väčšiu šancu budú mať dostať sa na zápas.  

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Meszároš Andrej 1 1
2. Bondra Radovan 1 1
3. Štajnoch Martin 1 1
4. Urbánek Jakub 1 1
5. Petráš Šimon 1 1
6. Abdul Jindřich 1 1
7. Kukumberg Roman 1 0
8. Hudec Marek 1 0
9. Podlipnik Matic 1 0
10. Zigo Tomáš 1 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem