Logo

Škola ide na Slovan

Škola ide na Slovan

0 0

Témou komunitného projektu "Škola ide na Slovan" v aktuálnej sezóne 2018/19 je "Jubilejných 40 rokov od zisku federálneho titulu majstrov Československa pre Slovan Bratislava".

$article->fk_main_image->title

„SLOVAN JE NAJLEPŠÍ,“ SPIEVAL V HYMNE BELASÝCH SPEVÁK KAROL DUCHOŇ. V SEZÓNE 1978/79 TO PLATILO STOPERCENTNE. V PIATOK 23. MARCA 1979 ZÍSKAL SLOVAN HISTORICKY SVOJ JEDINÝ TITUL V SPOLOČNEJ ČESKOSLOVENSKEJ FEDERÁLNEJ LIGE.

Stal sa tak zároveň prvým slovenským klubom, ktorý prerušil dovtedajšiu hegemóniu českých tímov. V domácom zápase v piatok 23. marca 1979 vyhrával Slovan v polovici zápasu už 4:1 a magických 11 100 divákov v hľadisku mohutne skandovalo - Slovan je majster! Najväčší gejzír radosti vypukol po 60-tich minútach a konečnom výsledku 6:2. 

V úspešnej sezóne predstavoval pre súperov veľke nebezpečenstvo najmä útok bratov Šťastných v obrane s Ľubomírom Ujvárym a Jozefom Bukovinským (víťaz hodnotenia obrancov), ktorí súperom nastrieľali úctyhodných 117 gólov.  Nezaostávali však ani mladíci Jaško, Rusnák, Pašek, či Bezák. V bránke vynikal skvelý Marcel Sakáč, ktorý skončil v hodnotení brankárov druhý za Jiřím Králikom z Jihlavy.

Káder Slovana, ktorý sa zaslúžil o zisk federálneho titulu v ročníku 1978/79:

Brankári: Marcel Sakáč, Pavol Norovský.

Obrancovia: Ľubomír Ujváry, Jozef Bukovinský, Milan Kužela, Ľubomír Roháčik, Ivan Černý, Vladimír Urban,

Útočníci: Marián Šťastný, Peter Šťastný, Anton Šťastný, Milan Mrukvia, Miroslav Miklošovič, Dušan Žiška, Ján Jaško, Dárius Rusnák, Márian Bezák, Dušan Pašek, František Hejčík, Eugen Krajčovič.

Tréneri: Ladislav Horský, Miroslav Kubovič.

-----------------------------------------------

Ako každý rok, žiaci a študenti základných a stredných škôl, primárne z Bratislavského samosprávneho kraja, majú možnosť zapojiť sa do nášho projektu, splniť vopred zadanú úlohu a získať možnosť zažiť naživo atmosféru domácich zápasov HC SLOVAN v KHL.

Téma tohtoročnej edície nášho projektu sa bude niesť v znamení spomienky na jeden z najslávnejších okamihov nielen v histórii Slovana, ale celého slovenského hokeja a slovenského športu v bývalej federácii.

Od škôl, či triednych kolektív chceme v tejto sezóne jediné: nahláste svoj záujem o zapojenie sa do projektu a návštevu domáceho zápasu Slovana v KHL na adresu marcel.ulehla@hcslovan.sk. Zároveň na túto adresu pošlite Vami spracovanú tému zisku titulu Majstrov Československa 1978/79.

A ako by Váš projekt mohol vyzerať? 

  • môže to byť napr. výkres A3 s obrázkami, kresbami, či textom, ale aj krátky videopríbeh natočený telefónom;
  • môžete si vybrať konkrétneho hráča z tohto legendárneho mužstva a urobiť s ním krátky rozhovor;
  • nájdite a vyspovedajte fanúšika Slovana z tohto obdobia, spýtajte sa ho na jeho spomienky (možno ho máte priamo vo svojej rodine);
  • vygooglite na internete historické zábery, či krátke filmy z tejto sezóny a pospájajte ich do svojho príbehu, trebárs aj formou insta stories;
  • najmä nám však svoj príbeh o titule 1979 pošlite mailom na: marcel.ulehla@hcslovan.sk

V tejto sezóne máme k dispozícii ešte 23 domácich zápasov (okrem dvoch, ktoré musí Slovan odohrať vo Viedni). Je tu šanca pre 23 školských skupín dostať sa na zápas, pozdraviť známych z videokocky a odniesť si klubový šál, ale hlavne pekný hokejový zážitok. Čím skôr sa kolektívy jednotlivých škôl/tried prihlásia, tým väčšiu šancu budú mať dostať sa na zápas.  

Partnerom projektu Škola ide na Slovan je aj v tejto sezóne Bratislavský samosprávny kraj.

Západná konferencia

P Tím GP PTS
1. CSKA Moskva 37 66
2. SKA Petrohrad 35 57
3. Jokerit Helsinki 35 52
4. Lokomotiv Jaroslavľ 37 49
5. Spartak Moskva 37 42
6. HC Soči 37 39
7. Dynamo Moskva 37 37
8. Viťaz Podolsk 37 35
9. Dinamo Riga 35 32
10. Severstaľ Čerepovec 38 24
11. HC SLOVAN Bratislava 38 23
12. Dinamo Minsk 36 22
Kompletné tabuľky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Taffe Jeff 38 20
2. Repik Michal 38 19
3. Cerveny Rudolf 37 18
4. Gelinas Eric 36 13
5. Rau Chad 36 12
6. Lunter Mario 37 11
7. Chipchura Kyle 37 10
8. Sukel Matus 36 10
9. Sersen Michal 38 9
10. Liska Adam 38 7

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem