Logo

Rozvoj detí a mládeže

Rozvoj detí a mládeže

0 0

HC SLOVAN Bratislava zďaleka nie je iba A mužstvo reprezentujúce hlavné mesto a slovenský hokej v KHL.

$article->fk_main_image->title

HC SLOVAN Bratislava zďaleka nie je iba A mužstvo reprezentujúce hlavné mesto a slovenský hokej v KHL.  V Slovane má dlhú tradíciu podpora hokeja medzi deťmi a mládežou. V súčasnosti pôsobí v rámci HC SLOVAN celkom 11 detských a mládežníckych tímov, od prípraviek až po juniorov. V prípravkách sa hrať hokej učí okolo 170 detí, ďalších 245 navštevuje športové hokejové triedy, celkom teda hrá hokej za belasé farby vyše 400 detí a mladých ľudí.

Mládež HC SLOVAN v sezóne 2017/18
Vďaka investíciám, podmienkam na štadióne a trénerskej základni je Slovan opäť jednou z bášt mládežníckeho hokeja. Výsledky v zatiaľ poslednej ukončenej sezóne hovoria za všetko:

Juniori HC SLOVAN Bratislava (U20) – 3. miesto
Dorastenci HC SLOVAN Bratislava (U18) – 2. miesto
Kadeti HC SLOVAN (U15) – Majstri SR
HC SLOVAN 8. ročník – 2. miesto 
HC SLOVAN 7. ročník – 1. miesto
Hokejová prípravka HC SLOVAN Bratislava 

Ako zefektívniť prípravu hokejovej mládeže?
3 dôležité faktory:
o   investície do mládeže
o   kvalitní tréneri
o   disponibilita ľadovej plochy

Snahou kompetentných manažérov v HC SLOVAN Bratislava mládež je umožniť hrať ľadový hokej od 4-5 rokov všetkým deťom bez ohľadu na sociálne prostredie, z ktorého pochádzajú. Deti od najmenšieho veku dostávajú zdarma zapožičanú kompletnú hokejovú výstroj.

Po modernizácii zimného štadióna na Tehelnom poli a celého komplexu s tromi ľadovými plochami môžu deti trénovať na ľade v nimi a ich rodičmi určených hodinách, čím sa darí oveľa lepšie skĺbiť školskú výuku, tréningový proces a voľný čas strávený v rodinách.

Dôležitou súčasťou sú kvalifikovaní tréneri, ktorí majú možnosť sa neustále dovzdelávať a zvyšovať si trénerskú kvalifikáciu. Toto všetko sa pomerne rýchlo odráža na vysokých počtoch detí a mládeže v hokejových štruktúrach Slovana.

Finančné prostriedky z verejných zdrojov sa na krytí výdavkov do hokejovej mládeže podieľajú len nepatrným zlomkom. Hlavnú ťarchu nesie klub a rodičia.

Dve percentá sú aj pre HC SLOVAN Bratislava mládež dôležitým zdrojom príjmov, ktorý navyše žiadnym spôsobom nezaťaží peňaženku rodičov. Čo všetko môžeme zaplatiť z 2%?

·       tréningové dresy pre hokejové prípravky
·       hokejové výstroje pre začínajúce deti
·       prenájom ľadových plôch na domáce zápasy
·       dopravu na zápasy na klziskách súperov
·       tréningové pomôcky
·       príspevok na tímové oblečenie pre Športové hokejové triedy
·       rôzne teambuildingové aktivity (Mikuláš, Haloween) pre hokejové prípravky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Bačík Patrik 0 0
2. Jendek Dominik 0 0
3. Urbánek Jakub 0 0
4. Meszároš Andrej 0 0
5. Sersen Michal 0 0
6. Štajnoch Martin 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem