Logo

Mládež a deti

Mládež a deti v HC SLOVAN Bratislava

0 0

Popri profesionálnom A tíme má HC SLOVAN Bratislava dlhú tradíciu v podpore hokeja medzi deťmi a mládežou. V súčasnosti pôsobí v rámci HC SLOVAN celkom 11 detských a mládežníckych tímov, od prípraviek až po juniorov.

$article->fk_main_image->title


V prípravkách sa hrať hokej učí okolo 175 detí, ďalších vyše 200 navštevuje športové hokejové triedy, celkom teda hrá hokej za Slovan takmer 400 detí a mladých ľudí.

Snahou kompetentných manažérov v HC SLOVAN Bratislava mládež je umožniť hrať ľadový hokej od 4-5 rokov všetkým deťom bez ohľadu na sociálne prostredie, z ktorého pochádzajú. 

Po modernizácii zimného štadióna na Tehelnom poli a celého komplexu s tromi ľadovými plochami môžu deti trénovať na ľade v nimi a ich rodičmi určených hodinách, čím sa darí oveľa lepšie skĺbiť školskú výuku, tréningový proces a voľný čas strávený v rodinách. Preč sú na Slovane časy, keď deti museli stávať na skoré ranné tréningy.

Dôležitou súčasťou sú kvalifikovaní tréneri, ktorí majú možnosť sa neustále dovzdelávať a zvyšovať si trénerskú kvalifikáciu. V Slovane je tradícia angažovať bývalých úspešných a obľúbených hráčov do trénerskej práce s mládežou. Aktuálne pôsobia v rôznych detských a mládežníckych kategóriách bývalí skvelí hráči, ako Zdeno CígerRichard Kapuš, Jozef Pethö, Michal Hreus, Roman Liška alebo Michal Dostál. 

Po zmene vlastníkov klubu v lete 2020 sa novým šéftrénerom mládeže stal Róbert Döme, ktorý takmer 10 rokov pôsobil vo Švédsku v mládežníckych kategóriách kubov MODO Hockey Örnsköldsvik a AIK Stockholm. Športovým manažérom mládeže je ďalší bývalý skvelý hráč a bratislavský "srdciar" Miroslav Lažo, ktorý v poslednom čase viedol úspešne hokejové diagnostické a rekondičné centrum HDC Slovakia. 

Aj toto sa pomerne rýchlo odrazilo na vysokých počtoch detí a mládeže v hokejových štruktúrach Slovana, pričom na horných priečkach tabuliek sa v súčasnosti pohybujú v podstate všetky mládežnícke tímy Slovana.

V duchu príslovia „lepšie raz vidieť ako stokrát počuť“ umožňuje HC SLOVAN svojim nádejam učiť sa od starších a skúsenejších aj návštevou domácich zápasov. Na väčšinu domácich zápasov majú chlapci k dispozícii voľné vstupenky a svoje vzory môžu sledovať naživo v akcii v sprievode svojich trénerov, resp. rodičov.

Vďaka investíciám, podmienkam na štadióne a trénerskej základni má klub všetky predpoklady stať sa opätovnou baštou mládežníckeho hokeja.

Kontakt:

Róbert Döme, šéftréner mládeže, email: robert.dome@hcslovan.sk
Miroslav Lažo, športový manažér mládeže, email: miroslav.lazo@hcslovan.sk
Ivana Sabolová, manažérka, email: ivana.sabolova@hcslovan.sk

Oficiálna webová stránka HC SLOVAN mládež: 
https://hcslovanmladez.hockeyslovakia.sk/sk/

HC SLOVAN Bratislava - mládež o.z.
Odbojárov 9, 831 04 Bratislava
IČO: 30 846 773
DIČ: 2021726267
bankové spojenie: Tatra Banka a.s.
IBAN: SK2411000000002940048150

Najbližší zápas

Utorok o 18:00
vs
HKM Zvolen
HC SLOVAN Bratislava
Live prenos

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 47 41
2. Harris Brant 34 36
3. Gašpar Rastislav 31 35
4. Ranford Brendan 29 32
5. Štajnoch Martin 48 22
6. Urbánek Jakub 40 19
7. Zigo Tomáš 36 19
8. Sersen Michal 43 16
9. Kytnár Milan 43 15
10. Rapáč Branislav 37 13

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem