Logo

FAQs

Predaj vstupeniek v čase koronakrízy: Najčastejšie kladené otázky

0 0

Prinášame Vám odpovede na tie najčastejšie kladené otázky na tému predaja vstupeniek v čase koronakrízy.

Budú sa predávať v tejto sezóne permanentky?

Pokiaľ platia aktuálne obmedzenia účasti divákov na hromadných športových podujatiach, vrátane hokejových zápasov, tak žiaľ nie. Nie je to reálne možné. Z vlaňajšej sezóny má predkupné právo takmer 1 800 permanentkárov a aktuálne môže prísť na hokej maximálne 500 ľudí. Pri týchto číslach neexistuje spravodlivý spôsob, akým predávať permanentky. Akonáhle sa však obmedzenia uvoľnia alebo úplne odstránia, HC SLOVAN je schopný pružne zareagovať a začať aj uprostred sezóny s predajom sezónnych vstupeniek, prednostne držiteľom predkupného práva na ich miesta z predchádzajúcej sezóny. Samozrejme za alikvótne ceny, znížené o počet zápasov, ktorý bol medzičasom už odohraný. 

Ako sa budú predávať vstupenky počas obmedzení návštevnosti?

Klub sa rozhodol pri predaji aspoň čiastočne zvýhodniť držiteľov permanentiek z minulej nedokončenej sezóny. Na každý domáci zápas budú mať predkupné právo, ktoré bude trvať niekoľko dní. Vstup do predaj vstupeniek (max. však 4 na jedno predkupné právo) im príde aj s heslom do mailovej schránky. Na základe neho si bude môcť prednostne kúpiť zápasové vstupenky. Ak stanovený počet nebude vypredaný, zvyšné miesta budú uvoľnené do predaja aj ostatným záujemcom, a to vždy v deň zápasu o 10:00 h. 

Budú sa predávať vstupenky aj pri obmedzení max. 50 ľudí na hromadné športové podujatie?

Podľa aktuáleho Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR zo dňa 30.9.2020 je od 1. októbra až do odvolania zakázané usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, zábavnej, spoločenskej či inej povahy v jednom okamihu v počte nad 50 osôb. V prípade, že počet osôb na kultúrnych alebo športových podujatiach vystupujúcich v mene organizátora (účinkujúci, športovci, organizačný tím a pod.) presiahne počet 50, hromadné podujatie sa môže uskutočniť, ale iba bez prítomnosti obecenstva. Z toho vyplýva, že pri tomto opatrení najvyššia hokejová súťaž TIPOS Extraliga sa bude hrať na všetkých štadiónoch bez prítomnosti čo len jediného fanúšika. Minimálny nevyhnutný počet ľudí potrebných na organizáciu profesionálneho súťažného hokejového zápasu je 80 až 100 ľudí, vrátane hráčov a realizačných tímov oboch mužstiev.

Čo mám robiť, ak mi mail s predkupným právom neprišiel?

Môže to byť z viacerých dôvodov. V prvom rade skontrolujte svoju spamovú schránku, či nenájdete mail od Ticketportalu v nej. Ticketportal nemusí pri Vašom permanentkovom účte disponovať správnou aktuálnou adresou. Vo vlastnom záujme preto napíšte stručný mail na: hotline@ticketportal.sk, v ktorom k svojmu sedadlu v tvare MIESTO/RAD/SEKTOR uveďte svoju aktuálnu mailovú adresu. Ticketportal Vám vzápätí pošle mail s informáciami o predkupnom práve.

Čo ak si permanentku na túto sezónu vôbec nekúpim? Stratím svoje predkupné právo na miesto(a)?

Absolútne chápeme špecifickú situáciu, v akej sa počas tejto sezóny nachádzajú športové kluby, hráči, ako aj fanúšikovia. Úplne rozumieme dôvodom, ak si ktorýkoľvek z našich fanúšikov nebude chcieť v tejto sezóne zakúpiť sezónnu vstupenku, či už z preventívnych obáv o svoje zdravie, alebo z akýchkoľvek iných dôvodov. Preto sme sa rozhodli, že pri predpredaji permanentiek na storočnicovú sezónu 2021/22 budeme brať do úvahy predkupné práva z konca sezóny 2019/20. Inými slovami, ak by aj išli permanentky v tejto sezóne do predaja a Vy sa rozhodnete na ne nereagovať, Vaše miesto nebudú predané iným záujemcom o permanentku, ale iba pre zápasové vstupenky. Tým pádom sa Vaše dlhobudované predkupné právo nestratí a pred začiatkom sezóny 2021/22, ktorá bude - pevne veríme - "normálna", zdravá a storočnicová, si ho budete môcť uplatniť.

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem